• Cazuri noi : 1.422
  • Decese: 89
  • Teste: 38.489
  • ATI: 1.041 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20746481,57
2.Arad23379171,16
3.Argeș26778671,08
4.Bacău25796270,74
5.Bihor28667341,38
6.Bistrița-Năsăud11673120,94
7.Botoșani13950210,56
8.Brașov43104841,25
9.Brăila13068150,93
10.Buzău12325160,69
11.Caraș-Severin11102341,48
12.Călărași9913200,76
13.Cluj56596671,72
14.Constanța42414361,02
15.Covasna8318111,28
16.Dâmbovița22230130,71
17.Dolj26246370,83
18.Galați27163321,00
19.Giurgiu10871170,81
20.Gorj913520,31
21.Harghita8069230,92
22.Hunedoara22595261,13
23.Ialomița10635100,83
24.Iași41870470,66
25.Ilfov44522451,77
26.Maramureș20193170,39
27.Mehedinți8152170,89
28.Mureș23541461,34
29.Neamț18496380,79
30.Olt14332300,65
31.Prahova343591011,35
32.Satu Mare1285070,52
33.Sălaj1076781,07
34.Sibiu25960401,40
35.Suceava23930170,33
36.Teleorman13488191,14
37.Timiș53693521,41
38.Tulcea8259130,75
39.Vaslui15786110,48
40.Vâlcea16145240,97
41.Vrancea10504290,75
42.Mun. București1813712171,90
43.Cazuri noi nealocate pe județe  958*-25
 TOTAL1.063.9491.422

Urmărește-ne pe Facebook
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Alte articole

Rusia susține că Europa nu va mai primi petrol și gaze, în cazul în care va fi deconectată de la SWIFT

Nikolay Zhuravlev, vicepreședintele Consiliului Federației Ruse, a declarat, marți, că țările europene…

Ministrul ucrainean de Externe spune că numărul de trupe rusești de la graniță este insuficient pentru o invazie totală

Ministrul ucrainean de externe, Dmytro Kuleba, a declarat, miercuri, că Rusia nu…

Primarul Kievului, Vitali Klitschko: Germania a ‘trădat’ Ucraina prin interzicerea exporturilor de arme și susținerea gazoductului Nord Stream 2

Fostul campion mondial de box la categoria grea și primar al Kievului,…

Iohannis: România trebuie să fie pregătită pentru orice scenariu posibil

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, miercuri, după ședința CSAT, că România trebuie…

Croația își va retrage forțele din NATO în eventualitatea unui conflict Rusia-Ucraina

Croația își va retrage militarii din cadrul forțelor NATO desfășurate în regiune…