• Cazuri noi : 1.632
  • Decese: 94
  • Teste: 38.473
  • ATI: 1.100 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20698561,73
2.Arad23362361,34
3.Argeș26711571,14
4.Bacău25769360,80
5.Bihor28633841,58
6.Bistrița-Năsăud11661141,06
7.Botoșani13929150,63
8.Brașov43020341,34
9.Brăila13053341,09
10.Buzău12309240,76
11.Caraș-Severin11068421,62
12.Călărași9893160,78
13.Cluj565291231,89
14.Constanța42378511,13
15.Covasna8307191,40
16.Dâmbovița22217160,76
17.Dolj26209280,91
18.Galați27131551,09
19.Giurgiu10854160,86
20.Gorj9133100,34
21.Harghita8046331,00
22.Hunedoara22569361,21
23.Ialomița1062530,86
24.Iași41823470,72
25.Ilfov44477451,91
26.Maramureș20176180,43
27.Mehedinți8135130,95
28.Mureș23495801,49
29.Neamț18458270,88
30.Olt14302160,79
31.Prahova34258971,43
32.Satu Mare12843200,63
33.Sălaj10759301,19
34.Sibiu25920521,48
35.Suceava23913190,36
36.Teleorman13469251,25
37.Timiș53641551,47
38.Tulcea8246210,80
39.Vaslui15775120,50
40.Vâlcea16121111,06
41.Vrancea10475260,81
42.Mun. București1811542222,07
43.Cazuri noi nealocate pe județe  983*-42
 TOTAL1.062.5271.632

Urmărește-ne pe Facebook
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Alte articole

Rusia susține că Europa nu va mai primi petrol și gaze, în cazul în care va fi deconectată de la SWIFT

Nikolay Zhuravlev, vicepreședintele Consiliului Federației Ruse, a declarat, marți, că țările europene…

Ministrul ucrainean de Externe spune că numărul de trupe rusești de la graniță este insuficient pentru o invazie totală

Ministrul ucrainean de externe, Dmytro Kuleba, a declarat, miercuri, că Rusia nu…

Primarul Kievului, Vitali Klitschko: Germania a ‘trădat’ Ucraina prin interzicerea exporturilor de arme și susținerea gazoductului Nord Stream 2

Fostul campion mondial de box la categoria grea și primar al Kievului,…

Iohannis: România trebuie să fie pregătită pentru orice scenariu posibil

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, miercuri, după ședința CSAT, că România trebuie…

Croația își va retrage forțele din NATO în eventualitatea unui conflict Rusia-Ucraina

Croația își va retrage militarii din cadrul forțelor NATO desfășurate în regiune…