• Cazuri noi : 835 
  • Decese: 105
  • Teste: 34.616
  • ATI: 809 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20944271,37
2.Arad23494190,67
3.Argeș27036300,96
4.Bacău25905130,45
5.Bihor28895231,03
6.Bistrița-Năsăud11774130,71
7.Botoșani14038160,43
8.Brașov43330370,95
9.Brăila13152100,70
10.Buzău12430150,51
11.Caraș-Severin1125391,16
12.Călărași997080,51
13.Cluj56992361,35
14.Constanța42637220,71
15.Covasna8437290,88
16.Dâmbovița22342160,54
17.Dolj26421220,57
18.Galați2735490,73
19.Giurgiu1092970,56
20.Gorj916540,22
21.Harghita8181150,81
22.Hunedoara22732200,81
23.Ialomița1068630,45
24.Iași42072310,50
25.Ilfov44799401,21
26.Maramureș20256100,34
27.Mehedinți8246140,71
28.Mureș23718180,93
29.Neamț18671250,67
30.Olt1445090,52
31.Prahova34750571,14
32.Satu Mare1290770,36
33.Sălaj10861150,88
34.Sibiu26172241,09
35.Suceava24032140,29
36.Teleorman13586170,75
37.Timiș53984350,96
38.Tulcea830790,60
39.Vaslui1584870,68
40.Vâlcea16258160,35
41.Vrancea10582130,59
42.Mun. București1823031181,21
43.Cazuri noi nealocate pe județe  706*51
 TOTAL1.070.605
Urmărește-ne pe Facebook
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Alte articole

Rusia susține că Europa nu va mai primi petrol și gaze, în cazul în care va fi deconectată de la SWIFT

Nikolay Zhuravlev, vicepreședintele Consiliului Federației Ruse, a declarat, marți, că țările europene…

Ministrul ucrainean de Externe spune că numărul de trupe rusești de la graniță este insuficient pentru o invazie totală

Ministrul ucrainean de externe, Dmytro Kuleba, a declarat, miercuri, că Rusia nu…

Primarul Kievului, Vitali Klitschko: Germania a ‘trădat’ Ucraina prin interzicerea exporturilor de arme și susținerea gazoductului Nord Stream 2

Fostul campion mondial de box la categoria grea și primar al Kievului,…

Iohannis: România trebuie să fie pregătită pentru orice scenariu posibil

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, miercuri, după ședința CSAT, că România trebuie…

Croația își va retrage forțele din NATO în eventualitatea unui conflict Rusia-Ucraina

Croația își va retrage militarii din cadrul forțelor NATO desfășurate în regiune…