• Cazuri noi : 10.141
  • Decese: 261
  • Teste: 34.610 
  • ATI:  1.764 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba270271618,31
2.Arad318332248,51
3.Argeș353374017,45
4.Bacău338151904,40
5.Bihor373803227,01
6.Bistrița-Năsăud168051255,45
7.Botoșani193021254,65
8.Brașov534675378,01
9.Brăila174691017,06
10.Buzău176933666,30
11.Caraș-Severin15172815,32
12.Călărași143081136,70
13.Cluj731193718,96
14.Constanța569926788,49
15.Covasna10098383,65
16.Dâmbovița286352916,22
17.Dolj383402797,40
18.Galați355175216,31
19.Giurgiu154552088,78
20.Gorj12315994,22
21.Harghita10663773,89
22.Hunedoara286181416,31
23.Ialomița151331648,83
24.Iași592093368,54
25.Ilfov6185336517,03
26.Maramureș26992444,65
27.Mehedinți128241218,01
28.Mureș29771895,31
29.Neamț255971405,73
30.Olt208831966,90
31.Prahova493774799,18
32.Satu Mare17786693,40
33.Sălaj14593606,94
34.Sibiu329741476,81
35.Suceava333811164,36
36.Teleorman19738987,88
37.Timiș7348156910,44
38.Tulcea10898755,69
39.Vaslui224912215,73
40.Vâlcea208962366,49
41.Vrancea14179404,35
42.Mun. București256281254616,42
43.Din străinătate**16206
44.Cazuri noi nealocate pe județe  18084*-1425
 TOTAL1.467.40110.141
Urmăresțe-ne pe Google News, Facebook sau Telegram
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.