• Cazuri noi : 10.141
  • Decese: 261
  • Teste: 34.610 
  • ATI:  1.764 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba270271618,31
2.Arad318332248,51
3.Argeș353374017,45
4.Bacău338151904,40
5.Bihor373803227,01
6.Bistrița-Năsăud168051255,45
7.Botoșani193021254,65
8.Brașov534675378,01
9.Brăila174691017,06
10.Buzău176933666,30
11.Caraș-Severin15172815,32
12.Călărași143081136,70
13.Cluj731193718,96
14.Constanța569926788,49
15.Covasna10098383,65
16.Dâmbovița286352916,22
17.Dolj383402797,40
18.Galați355175216,31
19.Giurgiu154552088,78
20.Gorj12315994,22
21.Harghita10663773,89
22.Hunedoara286181416,31
23.Ialomița151331648,83
24.Iași592093368,54
25.Ilfov6185336517,03
26.Maramureș26992444,65
27.Mehedinți128241218,01
28.Mureș29771895,31
29.Neamț255971405,73
30.Olt208831966,90
31.Prahova493774799,18
32.Satu Mare17786693,40
33.Sălaj14593606,94
34.Sibiu329741476,81
35.Suceava333811164,36
36.Teleorman19738987,88
37.Timiș7348156910,44
38.Tulcea10898755,69
39.Vaslui224912215,73
40.Vâlcea208962366,49
41.Vrancea14179404,35
42.Mun. București256281254616,42
43.Din străinătate**16206
44.Cazuri noi nealocate pe județe  18084*-1425
 TOTAL1.467.40110.141
Urmăresțe-ne pe Google News, Facebook sau Telegram
Alte articole

VIDEO. Imagini terifiante cu clădiri care se prăbușesc în timpul celui de-al doilea cutremur major din Turcia

O echipă de televiziune a surprins în direct momentul în care cel…

Cutremur în Turcia: Nouă studenți români și un profesor au solicitat sprijin pentru a fi repatriați

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) informează că Ambasada României la Ankara a fost…

Cutremur în Turcia: Bilanțul victimelor crește la cel puțin 1.900 de morți

Două cutremure masive au lovit sud-estul Turciei, în apropiere de granița cu…

Sute de morți în urma unui cutremur puternic care a zguduit Turcia și Siria

Cel puțin 568 de persoane au fost ucise și mii de persoane…

A murit academicianul Răzvan Theodorescu

Răzvan Theodorescu, vicepreședintele Academiei Române, a încetat din viaţă luni, la vârsta…

Un nou cutremur cu magnitudinea 7,5 a fost raportat în sud-estul Turciei. Bilanțul victimelor se ridică la peste 1.200 de morți

Autoritatea turcă pentru situații de urgență AFAP și Serviciul Geologic al Statelor…

Bilanțul victimelor cutremurului din Turcia și Siria a crescut la cel puțin 640 de morți

Un cutremur puternic cu magnitudinea de 7,8 grade care a lovit luni…

România trimite echipe de salvatori în Turcia, după ce un cutremur puternic a lovit luni dimineață sudul Turciei și nordul Siriei

Departamentul pentru Situații de Urgență, prin Inspectoratul General pentru Situații de Urgență,…