• Cazuri noi : 11.049
  • Decese: 208
  • Teste: 73.382  
  • ATI: 1.267 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba227791272,44
2.Arad261901963,11
3.Argeș293971651,90
4.Bacău292041822,15
5.Bihor314332001,99
6.Bistrița-Năsăud143051213,77
7.Botoșani162891422,73
8.Brașov463972772,42
9.Brăila14256621,79
10.Buzău138841501,64
11.Caraș-Severin12908732,53
12.Călărași11645942,88
13.Cluj635803964,28
14.Constanța476773333,31
15.Covasna8973411,24
16.Dâmbovița241281271,63
17.Dolj30747993,88
18.Galați30223942,34
19.Giurgiu12516903,17
20.Gorj10225641,74
21.Harghita8889421,11
22.Hunedoara247401732,28
23.Ialomița11992832,56
24.Iași474463922,76
25.Ilfov504763576,44
26.Maramureș236732163,50
27.Mehedinți97371723,03
28.Mureș255721781,51
29.Neamț211571411,97
30.Olt167361193,20
31.Prahova393232812,81
32.Satu Mare15856953,53
33.Sălaj121571272,98
34.Sibiu284491652,44
35.Suceava285363732,88
36.Teleorman158851813,46
37.Timiș620265645,71
38.Tulcea9058511,51
39.Vaslui182841502,62
40.Vâlcea176791011,91
41.Vrancea11893901,77
42.Mun. București20426819125,57
43.Din străinătate**150315
44.Cazuri noi nealocate pe județe  8719*2038
 TOTAL1.210.81011.049

Urmărește StiriNews.ro pe Facebook și Google News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole

Video. Un român a intrat cu TIR-ul într-un avion, pe o autostradă din Germania

Un şofer român a intrat cu TIR-ul într-un avion care a aterizat…

Scandal la Târgul de Crăciun din Constanța, provocat de persoane fără Certificat Covid

Mai multe persoane au provocat un scandal, vineri seară, la Târgul de…

Ciolacu, către Diana Șoșoacă: Vă rog să purtaţi mască. Dreptul meu la viață nu se negociază

Preşedintele Camerei Deputaţilor Marcel Ciolacu a atenționat-o pe Diana Șoșoacă, în plenul…

Test PCR obligatoriu la intrarea în ţară pentru cei care vin din state non-UE

Autoritățile române au decis duminică să introducă obligativitatea prezentării unui test negativ…