• Cazuri noi : 14.744
  • Decese: 331
  • Teste: 70.000
  • ATI: 1.513 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba242222254,42
2.Arad282502935,35
3.Argeș311742683,63
4.Bacău308852673,24
5.Bihor332273243,45
6.Bistrița-Năsăud153311404,79
7.Botoșani175001653,60
8.Brașov486554264,37
9.Brăila152691733,47
10.Buzău150382093,13
11.Caraș-Severin137341393,78
12.Călărași124451084,08
13.Cluj672335486,54
14.Constanța503024025,20
15.Covasna9271441,91
16.Dâmbovița254392712,96
17.Dolj339695706,49
18.Galați318902613,81
19.Giurgiu13197465,03
20.Gorj10920922,65
21.Harghita9401871,83
22.Hunedoara261882714,15
23.Ialomița128991594,45
24.Iași514496145,02
25.Ilfov5475552611,32
26.Maramureș252002004,21
27.Mehedinți109291575,72
28.Mureș268151632,65
29.Neamț226812903,18
30.Olt181512054,99
31.Prahova425243495,16
32.Satu Mare166281063,47
33.Sălaj132031605,43
34.Sibiu297971284,07
35.Suceava306072844,01
36.Teleorman173152615,66
37.Timiș666856218,99
38.Tulcea9636982,98
39.Vaslui198592493,90
40.Vâlcea187121743,50
41.Vrancea127731862,88
42.Mun. București222775244510,93
43.Din străinătate**14858
44.Cazuri noi nealocate pe județe  15482*2032
 TOTAL1.303.90014.744
Urmăresțe-ne pe Google News, Facebook sau Telegram
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Alte articole

Rafila îndeamnă oamenii de până la 40 de ani să ridice „cât mai repede” pastilele de iodură de potasiu

Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, îi îndeamnă pe românii cu vârsta de până…

Taiwanul nu este o parte a SUA, ci un teritoriu chinezesc, afirmă ministrul chinez de externe

Ministrul chinez de externe, Wang Yi, a declarat duminică că Taiwanul nu…

Șeful ANAF, despre Diana Șoșoacă: Are un comportament ca orice contribuabil rău-platnic

Şeful ANAF, Lucian Heiuş, a declarat, referindu-se la datoriile pe care senatorul…

Atacul asupra centralei nucleare din Ucraina este “un lucru sinucigaș”, afirmă șeful ONU, care solicită acces internațional

Secretarul general al ONU, Antonio Guterres, a cerut luni ca inspectorilor internaționali…

Zelenski: “Referendumurile” rusești în zonele ocupate vor bloca viitoarele negocieri

Președintele ucrainean, Volodimir Zelenski, a declarat că, dacă Rusia organizează așa-numitele referendumuri…

Autoritatea de reglementare nucleară din Ucraina spune că rușii au minat centrala nucleară din Zaporojie

Compania nucleară de stat din Ucraina a acuzat forțele rusești care controlează…

Beijingul anunță noi exerciții militare în apropierea Taiwanului

După ce operațiunile cu focuri reale programate anterior s-au încheiat duminică, armata…