• Cazuri noi : 14.744
  • Decese: 331
  • Teste: 70.000
  • ATI: 1.513 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba242222254,42
2.Arad282502935,35
3.Argeș311742683,63
4.Bacău308852673,24
5.Bihor332273243,45
6.Bistrița-Năsăud153311404,79
7.Botoșani175001653,60
8.Brașov486554264,37
9.Brăila152691733,47
10.Buzău150382093,13
11.Caraș-Severin137341393,78
12.Călărași124451084,08
13.Cluj672335486,54
14.Constanța503024025,20
15.Covasna9271441,91
16.Dâmbovița254392712,96
17.Dolj339695706,49
18.Galați318902613,81
19.Giurgiu13197465,03
20.Gorj10920922,65
21.Harghita9401871,83
22.Hunedoara261882714,15
23.Ialomița128991594,45
24.Iași514496145,02
25.Ilfov5475552611,32
26.Maramureș252002004,21
27.Mehedinți109291575,72
28.Mureș268151632,65
29.Neamț226812903,18
30.Olt181512054,99
31.Prahova425243495,16
32.Satu Mare166281063,47
33.Sălaj132031605,43
34.Sibiu297971284,07
35.Suceava306072844,01
36.Teleorman173152615,66
37.Timiș666856218,99
38.Tulcea9636982,98
39.Vaslui198592493,90
40.Vâlcea187121743,50
41.Vrancea127731862,88
42.Mun. București222775244510,93
43.Din străinătate**14858
44.Cazuri noi nealocate pe județe  15482*2032
 TOTAL1.303.90014.744
Urmărește-ne pe Facebook
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole

VIDEO. George Simion, stropit cu cerneală la Iași

Copreședintele AUR, George Simion, a fost stropit cu cerneală, luni, la Iaşi,…

Rusia avertizează Japonia să nu se amestece în criza din Ucraina

Echipa ministrului rus de externe a avertizat Japonia să nu se amestece…

ÎPS Teodosie a primit trei amenzi într-o singură zi. Arhiepiscopia Tomisului transmite că sunt “ilegale”

ÎPS Teodosie a primit trei amenzi pentru nerespectarea carantinei într-o singură zi.…

SUA le cere cetățenilor americani să părăsească imediat Ucraina

Departamentul de Stat al SUA a cerut evacuarea cetățenilor americani din Ucraina,…

ÎPS Teodosie, amendat cu 1000 de lei pentru că nu a respectat carantina

ÎPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, a fost amendat, luni, de poliţiştii constănţeni cu…