• Cazuri noi : 15.239
  • Decese: 350
  • Teste: 69.249 
  • ATI:  1.739 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba266172827,75
2.Arad313343588,17
3.Argeș344983436,76
4.Bacău333993144,32
5.Bihor368164426,38
6.Bistrița-Năsăud165211105,23
7.Botoșani190491614,52
8.Brașov523633897,45
9.Brăila171741436,55
10.Buzău171873205,60
11.Caraș-Severin150231595,03
12.Călărași140561996,20
13.Cluj723275948,91
14.Constanța557285477,91
15.Covasna9937673,31
16.Dâmbovița280842885,58
17.Dolj376803677,54
18.Galați346063005,54
19.Giurgiu150113408,07
20.Gorj121071344,04
21.Harghita104831103,52
22.Hunedoara282531316,17
23.Ialomița147431248,17
24.Iași582766658,12
25.Ilfov6078457616,49
26.Maramureș26827984,78
27.Mehedinți125631457,87
28.Mureș294653514,83
29.Neamț252183125,28
30.Olt204593006,71
31.Prahova484189468,51
32.Satu Mare17619873,46
33.Sălaj144241697,06
34.Sibiu327273627,23
35.Suceava330912134,48
36.Teleorman194101777,58
37.Timiș7265157910,63
38.Tulcea107181235,45
39.Vaslui221392305,49
40.Vâlcea205281286,18
41.Vrancea140821614,18
42.Mun. București250554312816,10
43.Din străinătate**160811
44.Cazuri noi nealocate pe județe  21157*256
 TOTAL1.445.71415.239
Urmărește-ne pe Facebook
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Alte articole

Cinci morți în Ucraina, după ce un membru al Gărzii Naționale a deschis focul într-o fabrică militară

Un soldat al Gărzii Naționale Ucrainene a împușcat din motive necunoscute gărzile…

Interlop din clanul Duduianu, reținut de polițiști pe Aeroportul Otopeni, după ce a anunțat pe Facebook că vine în țară să se predea

Un membru al clanului Duduianu s-a predat autorităților române la întoarcerea în…

SUA resping cererea Rusiei de a bloca aderarea Ucrainei la NATO

SUA au respins cererea Rusiei de a exclude Ucraina din NATO, pe…

Rusia susține că nu a primit un “răspuns pozitiv” din partea SUA cu privire la garanțiile de securitate cerute

Rusia nu a primit un “răspuns pozitiv” din partea Statelor Unite sau…

ÎPS Teodosie rămâne în carantină, a decis joi Judecătoria Constanța

Judecătoria Constanţa a decis, joi, să respingă ca neîntemeiată cererea Arhiepiscopului Tomisului…