• Cazuri noi : 15.828
  • Decese: 363
  • Teste: 67.655 
  • ATI:  1.729 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba263352747,49
2.Arad309763388,00
3.Argeș341555256,42
4.Bacău330852954,07
5.Bihor363744176,09
6.Bistrița-Năsăud164111245,38
7.Botoșani188881894,45
8.Brașov519745097,04
9.Brăila170313316,20
10.Buzău168672625,33
11.Caraș-Severin148641684,98
12.Călărași138572135,90
13.Cluj717335188,71
14.Constanța551818487,65
15.Covasna9870662,97
16.Dâmbovița277963675,30
17.Dolj373134587,55
18.Galați343064645,30
19.Giurgiu146711667,62
20.Gorj119731223,94
21.Harghita103731653,30
22.Hunedoara281223035,95
23.Ialomița146192447,92
24.Iași5761111507,75
25.Ilfov6020874716,26
26.Maramureș267291784,77
27.Mehedinți124182027,75
28.Mureș291143774,60
29.Neamț249063625,10
30.Olt201592576,64
31.Prahova474725318,19
32.Satu Mare175321093,52
33.Sălaj142551027,08
34.Sibiu323656036,86
35.Suceava328783414,53
36.Teleorman192335867,58
37.Timiș7207265710,56
38.Tulcea105952285,17
39.Vaslui219092985,39
40.Vâlcea204002196,00
41.Vrancea139211704,09
42.Mun. București247426312315,83
43.Din străinătate**15977
44.Cazuri noi nealocate pe județe  20901*-1.785
 TOTAL1.430.47515.828

Urmărește StiriNews.ro pe Facebook și Google News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole

Ciolacu, către Diana Șoșoacă: Vă rog să purtaţi mască. Dreptul meu la viață nu se negociază

Preşedintele Camerei Deputaţilor Marcel Ciolacu a atenționat-o pe Diana Șoșoacă, în plenul…

Video. Un român a intrat cu TIR-ul într-un avion, pe o autostradă din Germania

Un şofer român a intrat cu TIR-ul într-un avion care a aterizat…

Test PCR obligatoriu la intrarea în ţară pentru cei care vin din state non-UE

Autoritățile române au decis duminică să introducă obligativitatea prezentării unui test negativ…

Scandal la Târgul de Crăciun din Constanța, provocat de persoane fără Certificat Covid

Mai multe persoane au provocat un scandal, vineri seară, la Târgul de…