• Cazuri noi : 18.863
  • Decese: 561
  • Teste: 81.054
  • ATI:  1.805 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba273002738,59
2.Arad321673 348,59
3.Argeș357273907,64
4.Bacău341543394,50
5.Bihor379856057,35
6.Bistrița-Năsăud169131085,45
7.Botoșani195072054,69
8.Brașov540025358,19
9.Brăila177492807,37
10.Buzău17757646,39
11.Caraș-Severin153231515,35
12.Călărași144341266,82
13.Cluj736635449,00
14.Constanța576476558,86
15.Covasna10176783,77
16.Dâmbovița290624276,49
17.Dolj386132737,28
18.Galați358613446,43
19.Giurgiu156401858,59
20.Gorj124291144,37
21.Harghita108521894,15
22.Hunedoara288292116,34
23.Ialomița154062739,13
24.Iași598676588,66
25.Ilfov6247962617,15
26.Maramureș272482564,52
27.Mehedinți130121888,12
28.Mureș301183475,52
29.Neamț258142175,93
30.Olt210561737,04
31.Prahova499315549,49
32.Satu Mare17875893,27
33.Sălaj147201276,98
34.Sibiu333523787,16
35.Suceava337313504,32
36.Teleorman199512137,82
37.Timiș7404656510,37
38.Tulcea110051075,97
39.Vaslui228183275,84
40.Vâlcea210641686,56
41.Vrancea143822034,44
42.Mun. București258471219016,44
43.Din străinătate**16266
44.Cazuri noi nealocate pe județe  22502*4.418
 TOTAL1.486.26418.863
Urmăresțe-ne pe Google News, Facebook sau Telegram
Alte articole

VIDEO. Imagini terifiante cu clădiri care se prăbușesc în timpul celui de-al doilea cutremur major din Turcia

O echipă de televiziune a surprins în direct momentul în care cel…

Cutremur în Turcia: Nouă studenți români și un profesor au solicitat sprijin pentru a fi repatriați

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) informează că Ambasada României la Ankara a fost…

Cutremur în Turcia: Bilanțul victimelor crește la cel puțin 1.900 de morți

Două cutremure masive au lovit sud-estul Turciei, în apropiere de granița cu…

Sute de morți în urma unui cutremur puternic care a zguduit Turcia și Siria

Cel puțin 568 de persoane au fost ucise și mii de persoane…

Un nou cutremur cu magnitudinea 7,5 a fost raportat în sud-estul Turciei. Bilanțul victimelor se ridică la peste 1.200 de morți

Autoritatea turcă pentru situații de urgență AFAP și Serviciul Geologic al Statelor…

România trimite echipe de salvatori în Turcia, după ce un cutremur puternic a lovit luni dimineață sudul Turciei și nordul Siriei

Departamentul pentru Situații de Urgență, prin Inspectoratul General pentru Situații de Urgență,…

Bilanțul victimelor cutremurului din Turcia și Siria a crescut la cel puțin 640 de morți

Un cutremur puternic cu magnitudinea de 7,8 grade care a lovit luni…

A murit academicianul Răzvan Theodorescu

Răzvan Theodorescu, vicepreședintele Academiei Române, a încetat din viaţă luni, la vârsta…