• Cazuri noi : 18.863
  • Decese: 561
  • Teste: 81.054
  • ATI:  1.805 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba273002738,59
2.Arad321673 348,59
3.Argeș357273907,64
4.Bacău341543394,50
5.Bihor379856057,35
6.Bistrița-Năsăud169131085,45
7.Botoșani195072054,69
8.Brașov540025358,19
9.Brăila177492807,37
10.Buzău17757646,39
11.Caraș-Severin153231515,35
12.Călărași144341266,82
13.Cluj736635449,00
14.Constanța576476558,86
15.Covasna10176783,77
16.Dâmbovița290624276,49
17.Dolj386132737,28
18.Galați358613446,43
19.Giurgiu156401858,59
20.Gorj124291144,37
21.Harghita108521894,15
22.Hunedoara288292116,34
23.Ialomița154062739,13
24.Iași598676588,66
25.Ilfov6247962617,15
26.Maramureș272482564,52
27.Mehedinți130121888,12
28.Mureș301183475,52
29.Neamț258142175,93
30.Olt210561737,04
31.Prahova499315549,49
32.Satu Mare17875893,27
33.Sălaj147201276,98
34.Sibiu333523787,16
35.Suceava337313504,32
36.Teleorman199512137,82
37.Timiș7404656510,37
38.Tulcea110051075,97
39.Vaslui228183275,84
40.Vâlcea210641686,56
41.Vrancea143822034,44
42.Mun. București258471219016,44
43.Din străinătate**16266
44.Cazuri noi nealocate pe județe  22502*4.418
 TOTAL1.486.26418.863

Urmărește StiriNews.ro pe Facebook și Google News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole

Ciolacu, către Diana Șoșoacă: Vă rog să purtaţi mască. Dreptul meu la viață nu se negociază

Preşedintele Camerei Deputaţilor Marcel Ciolacu a atenționat-o pe Diana Șoșoacă, în plenul…

Video. Un român a intrat cu TIR-ul într-un avion, pe o autostradă din Germania

Un şofer român a intrat cu TIR-ul într-un avion care a aterizat…

Test PCR obligatoriu la intrarea în ţară pentru cei care vin din state non-UE

Autoritățile române au decis duminică să introducă obligativitatea prezentării unui test negativ…

Scandal la Târgul de Crăciun din Constanța, provocat de persoane fără Certificat Covid

Mai multe persoane au provocat un scandal, vineri seară, la Târgul de…