• Cazuri noi : 7.116
  • Decese: 145
  • Teste: 56.000  
  • ATI: 1.116 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba224351091,78
2.Arad255651422,29
3.Argeș289091631,24
4.Bacău285681711,70
5.Bihor308811161,43
6.Bistrița-Năsăud139321063,15
7.Botoșani15832852,26
8.Brașov457982151,65
9.Brăila14012401,13
10.Buzău13509631,09
11.Caraș-Severin12634931,91
12.Călărași113431042,07
13.Cluj623753473,16
14.Constanța466451942,48
15.Covasna8874200,83
16.Dâmbovița23763861,22
17.Dolj297863272,69
18.Galați295891141,68
19.Giurgiu121551072,23
20.Gorj9999421,31
21.Harghita8766370,82
22.Hunedoara242711011,54
23.Ialomița11697841,70
24.Iași460561921,91
25.Ilfov492493384,46
26.Maramureș231161173,11
27.Mehedinți92891011,93
28.Mureș25154981,13
29.Neamț20770941,53
30.Olt162221312,21
31.Prahova383661372,08
32.Satu Mare155151043,50
33.Sălaj11833782,15
34.Sibiu28115891,88
35.Suceava275922032,32
36.Teleorman154311202,63
37.Timiș601774703,98
38.Tulcea8918381,04
39.Vaslui177711181,97
40.Vâlcea17400551,48
41.Vrancea11647351,38
42.Mun. București1983369913,77
43.Din străinătate**145414 
44.Cazuri noi nealocate pe județe  6348*727 
 TOTAL1.180.0977.116 
Urmărește-ne pe Facebook
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole

VIDEO. George Simion, stropit cu cerneală la Iași

Copreședintele AUR, George Simion, a fost stropit cu cerneală, luni, la Iaşi,…

Rusia avertizează Japonia să nu se amestece în criza din Ucraina

Echipa ministrului rus de externe a avertizat Japonia să nu se amestece…

ÎPS Teodosie a primit trei amenzi într-o singură zi. Arhiepiscopia Tomisului transmite că sunt “ilegale”

ÎPS Teodosie a primit trei amenzi pentru nerespectarea carantinei într-o singură zi.…

SUA le cere cetățenilor americani să părăsească imediat Ucraina

Departamentul de Stat al SUA a cerut evacuarea cetățenilor americani din Ucraina,…

ÎPS Teodosie, amendat cu 1000 de lei pentru că nu a respectat carantina

ÎPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, a fost amendat, luni, de poliţiştii constănţeni cu…