• Cazuri noi : 1.156
  • Decese: 101
  • Teste: 36.195‬
  • ATI: 919 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20871311,47
2.Arad23435140,87
3.Argeș26932371,03
4.Bacău25859120,56
5.Bihor28825501,13
6.Bistrița-Năsăud11729200,79
7.Botoșani14004160,51
8.Brașov43232341,09
9.Brăila13114130,77
10.Buzău12387140,59
11.Caraș-Severin11182271,24
12.Călărași993880,64
13.Cluj56832541,46
14.Constanța42562500,80
15.Covasna834790,85
16.Dâmbovița22302310,59
17.Dolj26350200,67
18.Galați27285130,84
19.Giurgiu10907140,61
20.Gorj915460,24
21.Harghita8140180,84
22.Hunedoara22675340,93
23.Ialomița1067180,62
24.Iași41991300,53
25.Ilfov44702271,39
26.Maramureș20224130,35
27.Mehedinți8201110,77
28.Mureș23649271,11
29.Neamț18593360,73
30.Olt1439890,57
31.Prahova34579401,24
32.Satu Mare12888160,38
33.Sălaj10833240,88
34.Sibiu26094331,20
35.Suceava23976120,30
36.Teleorman13540160,89
37.Timiș53857351,10
38.Tulcea828480,67
39.Vaslui15822150,40
40.Vâlcea16198120,77
41.Vrancea10539100,66
42.Mun. București1819631261,49
43.Cazuri noi nealocate pe județe  823*123
 TOTAL1.067.8871.156
Urmărește-ne pe Facebook
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Alte articole

Rusia susține că Europa nu va mai primi petrol și gaze, în cazul în care va fi deconectată de la SWIFT

Nikolay Zhuravlev, vicepreședintele Consiliului Federației Ruse, a declarat, marți, că țările europene…

Ministrul ucrainean de Externe spune că numărul de trupe rusești de la graniță este insuficient pentru o invazie totală

Ministrul ucrainean de externe, Dmytro Kuleba, a declarat, miercuri, că Rusia nu…

Primarul Kievului, Vitali Klitschko: Germania a ‘trădat’ Ucraina prin interzicerea exporturilor de arme și susținerea gazoductului Nord Stream 2

Fostul campion mondial de box la categoria grea și primar al Kievului,…

Iohannis: România trebuie să fie pregătită pentru orice scenariu posibil

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, miercuri, după ședința CSAT, că România trebuie…

Croația își va retrage forțele din NATO în eventualitatea unui conflict Rusia-Ucraina

Croația își va retrage militarii din cadrul forțelor NATO desfășurate în regiune…