• Cazuri noi : 15.733
  • Decese: 382
  • Teste: 69.845
  • ATI:  1.676 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba257423316,76
2.Arad303063477,45
3.Argeș331874625,59
4.Bacău324832464,01
5.Bihor355634585,40
6.Bistrița-Năsăud16172865,42
7.Botoșani184971494,45
8.Brașov510954556,60
9.Brăila164921795,82
10.Buzău163012214,87
11.Caraș-Severin145761954,70
12.Călărași134771715,56
13.Cluj706795888,46
14.Constanța537856397,08
15.Covasna9654342,68
16.Dâmbovița270903174,73
17.Dolj364654587,48
18.Galați335153154,73
19.Giurgiu143201587,08
20.Gorj117201543,62
21.Harghita100611172,94
22.Hunedoara275933205,51
23.Ialomița141812747,09
24.Iași556485407,28
25.Ilfov5866147515,49
26.Maramureș263861984,81
27.Mehedinți120661817,65
28.Mureș283923124,17
29.Neamț242042544,71
30.Olt196953426,28
31.Prahova460175007,56
32.Satu Mare173361003,63
33.Sălaj140121367,13
34.Sibiu313424385,63
35.Suceava322592734,55
36.Teleorman184291897,30
37.Timiș7063251010,61
38.Tulcea103091334,67
39.Vaslui213882545,17
40.Vâlcea200052135,61
41.Vrancea136101433,94
42.Mun. București241221311915,10
43.Din străinătate**158211
44.Cazuri noi nealocate pe județe  22116*738
 TOTAL1.398.26415.733
Urmărește-ne pe Facebook
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Alte articole

Cinci morți în Ucraina, după ce un membru al Gărzii Naționale a deschis focul într-o fabrică militară

Un soldat al Gărzii Naționale Ucrainene a împușcat din motive necunoscute gărzile…

Interlop din clanul Duduianu, reținut de polițiști pe Aeroportul Otopeni, după ce a anunțat pe Facebook că vine în țară să se predea

Un membru al clanului Duduianu s-a predat autorităților române la întoarcerea în…

Rusia susține că nu a primit un “răspuns pozitiv” din partea SUA cu privire la garanțiile de securitate cerute

Rusia nu a primit un “răspuns pozitiv” din partea Statelor Unite sau…

SUA resping cererea Rusiei de a bloca aderarea Ucrainei la NATO

SUA au respins cererea Rusiei de a exclude Ucraina din NATO, pe…

ÎPS Teodosie rămâne în carantină, a decis joi Judecătoria Constanța

Judecătoria Constanţa a decis, joi, să respingă ca neîntemeiată cererea Arhiepiscopului Tomisului…