• Cazuri noi : 16.383
  • Decese: 303
  • Teste: 67.845
  • ATI:  1.727 pacienti

Distribuția cazurilor pe județe:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba260613197,02
2.Arad306383327,84
3.Argeș336304436,02
4.Bacău327903074,04
5.Bihor359573945,60
6.Bistrița-Năsăud162871155,44
7.Botoșani186992024,42
8.Brașov514653706,82
9.Brăila167002086,08
10.Buzău166053045,03
11.Caraș-Severin146961204,73
12.Călărași136441675,69
13.Cluj712155368,51
14.Constanța543335487,35
15.Covasna98041502,77
16.Dâmbovița274293394,94
17.Dolj368553907,46
18.Galați338423274,98
19.Giurgiu145051857,43
20.Gorj118511313,69
21.Harghita102081473,06
22.Hunedoara278192265,80
23.Ialomița143751947,46
24.Iași564618137,45
25.Ilfov5946180016,01
26.Maramureș265511654,87
27.Mehedinți122161507,81
28.Mureș287373454,25
29.Neamț245443404,85
30.Olt199022076,65
31.Prahova469419247,79
32.Satu Mare17423873,60
33.Sălaj141531417,12
34.Sibiu317624206,20
35.Suceava325372784,59
36.Teleorman186472187,39
37.Timiș7141578310,60
38.Tulcea10367584,90
39.Vaslui216112235,20
40.Vâlcea201811765,86
41.Vrancea137511414,00
42.Mun. București244303308215,42
43.Din străinătate**15908
44.Cazuri noi nealocate pe județe22686570
 TOTAL1.414.64716.383

Urmărește StiriNews.ro pe Facebook și Google News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole

Ciolacu, către Diana Șoșoacă: Vă rog să purtaţi mască. Dreptul meu la viață nu se negociază

Preşedintele Camerei Deputaţilor Marcel Ciolacu a atenționat-o pe Diana Șoșoacă, în plenul…

Video. Un român a intrat cu TIR-ul într-un avion, pe o autostradă din Germania

Un şofer român a intrat cu TIR-ul într-un avion care a aterizat…

Scandal la Târgul de Crăciun din Constanța, provocat de persoane fără Certificat Covid

Mai multe persoane au provocat un scandal, vineri seară, la Târgul de…

Test PCR obligatoriu la intrarea în ţară pentru cei care vin din state non-UE

Autoritățile române au decis duminică să introducă obligativitatea prezentării unui test negativ…